Cmentarze


Spis pochowanych na cmentarzu na Kamionku w Warszawie

Inwentaryzacja nagrobków z 1916 r.

  1. Augoste Józef
  2. Boguski Józef
  3. Bondo Bianko
  4. Branle Maria
  5. Bratkowski
  6. Broniewski Marcin
  7. Bruszewski Feliks
  8. Bukowska Władysława (w oryginale "Wład")
  9. Butcher Maria (w oryginale "Marja")
  10. Caleotti Augustyn
  11. Cieszańskich Rodzina
  12. Czajewicz Adam
  13. Czarniawski Jan
  14. Dembeu
  15. Dmowski Walenty
  16. Dobrowojska Marianna
  17. Druker
  18. Dworakowski Szymon
  19. Gawryłow Franciszka
  20. Geber Karol
  21. Gieożewska Anastazja (Gierzewska)
  22. Girgas Honorata
  23. Glińskich Rodzina
  24. Goderyd Leonard
  25. Grabowski Jan
  26. Grocholska
  27. Gudorowicz Aniela
  28. Gumowskich Rodzina
  29. Harasimowicz Anna
  30. Hreczyna Adam
  31. Iwanowski Józef
  32. Jackowska
  33. Jaroszewska Maria (w oryginale "Marya")
  34. Jasińska Józefa
  35. Jaszewski Józef
  36. Jaworskich Rodzina
  37. Józefowicz Karol
  38. Kabatników Rodzina
  39. Kamiński Mikołaj
  40. Karpińska Tekla
  41. Karpiński Jan
  42. Klatko Ks. M.
  43. Klecki Jan
  44. Konarzewski Edmund
  45. Konaszewski Grzegorz
  46. Kosiński
  47. Kowalski Antoni
  48. Kozubski Władysław (w oryginale "Władysł.")
  49. Kożuchowski Gracjan (w oryginale "Gracyan")
  50. Krankowski Stefan
  51. Krause
  52. Królewski Paweł
  53. Kruszewski
  54. Krzyżanowska Eleonora (w oryginale "Eleon.")
  55. Krzyżanowski Józef
  56. Kulińska
  57. Kwell Julia
  58. Kwiatkowski Aleksander (w oryginale "Aleks.")
  59. Langowska Teofila
  60. Lenarczyk Tomasz
  61. Majewski Michał
  62. Malewska
  63. Malewska
  64. Michałowska Julianna
  65. Mieszkowski Józef
  66. Milauer Arens
  67. Morantowiczów Rodzina
  68. Myślakowska Amelia (w oryginale "Amelja")
  69. Nakonieczny Jan
  70. Nikel Chrystian
  71. Obrębski Wincenty
  72. Ohrensztejn Aleksander (w oryginale "Aleks.")
  73. Oranowska
  74. Orszagh
  75. Osiński-Streżyna
  76. Pachowicz Leonard
  77. Papkiewicz Józefata
  78. Paszkowski Hilary
  79. Piekrzewicz Jakób
  80. Piętków Rodzina
  81. Piotr Wiktor
  82. Podbielska Józefa
  83. Podbielski
  84. Pomianowska Teofila
  85. Poraski Aleksander
  86. Puchalska Antonina
  87. Puchalski Paweł
  88. Radwan Walery
  89. Redych Franciszek
  90. Rudnicka Maria (w oryginale "Marya")
  91. Sadowski Wojciech
  92. Samczyńskich Rodzina
  93. Sierakowska Kazimiera (w oryginale "Kazimira")
  94. Skarzyńska Julia
  95. Skiwiński Onufry
  96. Skorynów Rodzina
  97. Sokolnicki Antoni
  98. Stolarska
  99. Stróżewski Bogumił (W oryginale "Bogumir")
  100. Suprynowska
  101. Surzycki
  102. Szachmacińskich małżonków (w oryginale "Małż")
  103. Szczeciński Stanisław (W oryginale "Stanisł.")
  104. Ślósarskich Rodzina
  105. Świecki Ignacy
  106. Świnkowskich Rodzina
  107. Świtelski Andrzej
  108. Tarkowski Jan
  109. Tuwan Sebastian
  110. Tyłowieckich Rodzina
  111. Wardyński Józef
  112. Wenda Gracjan (w oryginale "Gracyan")
  113. Wiśniewska Maria
  114. Wojakowski Władysław (w oryginale "Władysł.")
  115. Woyhert Feliks
  116. Wyrzykowska
  117. Wyrzykowski
  118. Wysocki
  119. Zajdler Maria (w oryginale "Marja")
  120. Zamojski Lucjan (w oryginale "Łucjan")
  121. Zaskich Rodzina
  122. Zaukaites Rodzina
  123. Zimtz Józef
  124. Żelechowski
  125. Żołnowski Antoni (w oryginale "Ks. Ant. Żołnowski")
  126. oraz 19 pomników nieczytelnych

oprac. Włodek Sroczyński

Źródło:

  • O przekazaniu terytorium Cmentarza Kamionkowskiego Komitetowi do zbierania ofiar dobrowolnych na budowę kościoła na Kamionku. Fragment: Wykaz piwnic i pomników znajdujących się na Cmentarzu Kamionkowskim z protokołu z dnia 11 lipca 1916 roku [w:] Akta Zarządu M. Stoł. Warszawy Nr 25 Rok 1916, Archiwum Archidiecezji Warszawskiej, AAW, A.IX.3.T.340.

Do góry

Spis nagrobków wykonany "z natury" przez Sowę na przełomie lipca i sierpnia 2006 r.

  1. Bielecka Filomena (1879-1880)
  2. Bruszewska [...]
  3. Buczyńska Bolesława
  4. Bukowska Władysława (1866-1884)
  5. Castoul Antoni de (1855-1880)
  6. Castoul Eufemia de (1824-1880)
  7. Castoul Janina de (1850-1872)
  8. Castoul Józef de (?-1882)
  9. Cybulska Aniela (1830-1895)
  10. Dauben Ola (1875-1880)
  11. Galik Józef (1839-1883)
  12. Galik Zofia (1851-1883)
  13. Gawrylów z Majewskich Franciszka (1790-1875)
  14. Glińskich rodzina
  15. Goszczyńska Maria Magdalena
  16. Grocholska z Wiśniewskich Maria (1804-1877)
  17. Gumowski Norbert
  18. Hasiewicz Stefania (1861-1893)
  19. Iwanowska z Nowodworowskich Ewa (1805-1872)
  20. Iwanowski Józef (1786-1863)
  21. Jackowska z Drozdowskich Małgorzata (1811-1867
  22. Jaroszewski Józef (1824?-1854)
  23. Jasińska Józefa (1817-1868?)
  24. Jasiński Jakub (1761-1794)
  25. Jaszewski Józef (1807-1882)
  26. Klecki Jan (1807-1863)
  27. Korsak Tadeusz (1741-1794)
  28. Krumholz Wincenty (1849-1852?)
  29. Krzyżanowska z Majewskich Eleonora (1805-1855)
  30. Krzyżanowski Józef (1800-1870)
  31. Kukowicz Herkulana (1816-1870)
  32. Kulińska z Ruszkowskich Franciszka (1835-1878)
  33. Kwell z Majewskich Julia (1847-1877)
  34. Łaska Alina (1859-1866)
  35. Łaski Maurycy (1841-1880)
  36. Łaski Seweryn (1805-1881)
  37. Majewski Michał (1756-1845)
  38. Malewska z Grabowskich Lucyna (1851-1872)
  39. Myślakowski Kazimierz
  40. Odrębska z Swinkowskich Franciszka (1850-1883)
  41. Odrębski Wincenty (1790-1875)
  42. Oranowska z Danowskich Róża (1798-1879)
  43. Orszagh Adela Zdzisława (1871-1877)
  44. Orszagh Kazimiera Walentyna (1873-1877)
  45. Osterman Józia (1882)
  46. Paszkowski Hilary (1812-1879)
  47. Piekrzewicz z Górkiewiczów Marianna (?-1873)
  48. Podbielski Szymon (1791-1842)
  49. Polegli podczas rzezi Pragi w 1794 r.
  50. Polegli w bitwie o Warszawę ze Szwedami w 1656 r.
  51. Pomianowska z Kellerów Teofila (1813-1883)
  52. Poraska Marianna
  53. Poraski Aleksander (1861-1872)
  54. Poraski Feliks
  55. Skoryna Józefat (1806-1869)
  56. Skoryna Krystian (1805-1851)
  57. Skoryna Ludwik (1839-1865)
  58. Skwarc z Wiśniewskich Rozalia (?-1871)
  59. Slosarski Aleksander (1855-1874)
  60. Slósarska [...] (1861-1877)
  61. Slósarska z Kruszyńskich Paulina (1818?-1871)
  62. Slósarski Adam Kajetan (1859)
  63. Slósarski Albert (1793-1880)
  64. Slósarski Jan Maksymilian (1850-1853)
  65. Slósarski Józef Felicjan (1851-1853)
  66. Smoleńska Gabriela (1847-1852?)
  67. Sowiński Ryszard (1869-1878)
  68. Szachmacińska Ewa (1804-1855)
  69. Szachmaciński Franciszek (1803-1852)
  70. Szebest Jan (?-1883)
  71. Tarkowski Jan (1848-1886)
  72. Żołnierze polegli we wrześniu 1939 r.
  73. Żuczkowski Ksawery (1806-1880)
  74. [...] Wojciech (1828-1867)

Zebrała: Sowa


Do góry